Назад Вперед
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]

  • Страница 1 из 1
  • 1
Агрофорум » Растениеводство » Кукуруза » КУКУРУДЗА - КУЛЬТУРА ВЕЛИКИХ МОЖЛИВОСТЕЙ. (Кукурудза сьогодні провідна зернова культура на планеті.)
КУКУРУДЗА - КУЛЬТУРА ВЕЛИКИХ МОЖЛИВОСТЕЙ.
AdminДата: Суббота, 23.11.13, 22:51 | Сообщение # 1
Группа: Администраторы
Сообщений: 19
Статус: Offline
Кукурудза сьогодні провідна зернова культура на планеті. Її широко вирощують як в умовах тропічного, субтропічного, так і помірного кліматичних поясів. Серед зернових культур лише кукурудза здатна за сприятливих умов накопичувати протягом вегетаційного періоду до 26 т сухої речовини на 1 га посіву ( для порівняння: ячмінь може синтезувати за вегетаційний період лише до 14 т/га сухої речовини).
Кукурудза – одна із найтехнологічних культур, при цьому у неї один із найбільших потенціалів урожайності – до 140-150 ц/га Як свідчить світовий досвід, вирішення проблеми наявності кормової бази для тваринництва без використання кукурудзи неможливе. Реанімація тваринництва в Україні обов”язково визначатиметься станом розвитку вирощування кукурудзи. На жаль, рівень урожайності цієї культури в Україні не дуже високий. Першою чергою це зумовлено використанням насіння кукурудзи з невисоким потенціалом урожайності. Як свідчить досвід, використання насіння сучасних гібридів дає змогу отримувати врожай на рівні 50-70 ц/га на більшості території де вирощують кукурудзу, а в умовах зрошення – 80-120 ц/га зерна.
Кліматичні умови останніх двох років (2003 та 2004 роки) були доволі різними, але їх поєднує те, що вони були більш вологими, ніж у попередні роки. Два останні роки були досить сприятливими для вирощування кукурудзи, так званими, кукурудзяними роками, тому прибутковість вирощування цієї культури була досить високою по Дніпропетровській області.
Але наша область знаходиться в зоні недостатньої і нестійкої забезпеченості вологою. І ці роки є скоріше винятком, ніж закономірністю. Для зони степу характерні посушливі роки. Тому, що для наших районів проблема посухостійкості гібридів кукурудзи і стабільності їх урожаїв була і залишається.Однією з важливих якостей гібридів кукурудзи для умов Степу є їхня посухостійкість.
Тепер господарства посушливих регіонів можуть впевненіше добирати для вирощування більш пристосовані до умов недостатнього зволоження гібриди, продуктивні і в посушливі роки.
Найбільша шкідливість посух для кукурудзи проявляється у так званий критичний для культури період – протягом 10 днів до викидання волотей і 20 днів – після.
Проведені в попередні роки випробування показали, що гібриди вітчизняної селекції не поступаються за ступенем стиглості аналогічним гібридам провідних закордонних фірм, а за низкою показників, зокрема, за посухостійкістю та ступенем ураження лучним і стебловим метеликом, навіть їх перевершують.
Несприятливі вегетаційні умови 2004 року знову підтвердили цінне практичне значення ранньостиглих гібридів кукурудзи для виробників зерна.

Агроном Нікопольської ДСС Т.М.Папуша
 
Агрофорум » Растениеводство » Кукуруза » КУКУРУДЗА - КУЛЬТУРА ВЕЛИКИХ МОЖЛИВОСТЕЙ. (Кукурудза сьогодні провідна зернова культура на планеті.)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Информер
Корзина
Ваша корзина пуста
Информер