Назад Вперед
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]

  • Страница 1 из 1
  • 1
Агрофорум » Овощи и фрукты » Картофель » У НАС БАГАТИЙ ВИБІР. (Картоплю справедливо називають «другим хлібом».)
У НАС БАГАТИЙ ВИБІР.
AdminДата: Суббота, 23.11.13, 22:25 | Сообщение # 1
Группа: Администраторы
Сообщений: 19
Статус: Offline
Картоплю справедливо називають «другим хлібом». Цінність картоплі величезна, це і продовольча, і кормова, і технічна культура.
Наша зона – це зона сильного виродження картоплі, і є причиною невисоких врожаїв картоплі.
В останні роки в літні місяці було відзначене підвищення температури повітря і зниження кількості опадів у порівнянні із середньо багаторічними показниками. В оригінальному насінництві при весняній посадці і ранньому збиранні ураження рослин вірусами не досягає 4%, більш тривала вегетація подвоює його. Розмноження елітного насіння у весняній культурі підсилює залежність величини врожаю від ступеня ураження рослин вірусами. Всебічне вивчення причин зниження насінних якостей картоплі в південних регіонах дозволило розробити надійний спосіб одержання високоякісного насінного матеріалу – літню посадку. Рослини вирощені з бульб отриманих при літній посадці. Формують максимальний стеблестой, а переносники вірусів віддають перевагу більш низьким і зрідженим посадникам.
При літніх посадках спосіб ведення насінництва до одержання супереліти дозволяє зберегти початкову якість оздоровленого матеріалу. Його подальше вирощування при весняній посадці забезпечує високу якість еліти.
І звичайно, велике значення має відносна стійкість сортів до вірусних хвороб, обновлюючи насіннєву картоплю в літніх посадках – дає змогу вирощувати картоплю однієї лінії на протязі довгого часу без помітного зниження врожаю. Завжди намагайтесь користуватися посадковим матеріалом картоплі виведеним українськими селекціонерами і вирощених на дослідних станціях і Інститутах.
На Нікопольській сортостанції в 2007 році знаходилось у випробуванні 49 сортів картоплі: ранніх 15, с/ранніх 15, с/стиглих 10, с/пізніх 7, пізньостиглих 2.
Пропонуємо характеристики таких сортів ранньостиглої групи: Веснянка, Мелодія, Мрія, Поран, Повінь, Подолянка, Розара, Розалінд; сорти середньоранньої групи: Світанок Київський, Невська, Надійна, Забава, Немішаївська 100, Легенда, Фантазія; сорти середньостиглої групи стиглості – Слов,янка, Червона Рута.
Щоб одержати ранню продукцію, необхідно правильно підготувати бульби до посадки: відібравши бульби не пошкоджені ні шкідниками, ні хворобами на пів години занурити в приготовлений розчин (в емальований або дерев,яній посуді, на 10 л води покласти 60 г суперфосфату, 40г сечовини, 1г мідного купоросу, 2г перманганату калію(марганцівка), 5г борної кислоти). Потім розікласти на стелажі або неглибокі ящики на пророщування, при розсіяному світлі, при температурі 12-13о на 30-45 днів, відносна вологість повітря 80-90%. Коли ростки будуть зелені, короткі, товсті, потрібно картоплю винести в прохолодне приміщення. Висадити як можна раніше, не пізніше 1 квітня. В грунт необхідно внести органічні і мінеральні добрива – 500-1000 кг перепрівшого гною, 5-10 кг нітроамофоски на 10 соток. Далі проводити до сходове і після сходове рихлення своєчасно; 3-5 разів обробити пестицидами від хвороб і шкідників. Піддержувати грунт в чистому та рихлому стані, якщо немає опадів – поливати.
Вносити свіжий гній під картоплю не бажано, неперепрівший гній містить патогенні мікроорганізми, має лужну реакцію і провокує розвиток парші.
Не забувайте, що в багатьох регіонах України виявлені очаги картопляної молі і картопляної нематоди.
В Держреєстр сортів України занесені нематодостійкі сорта картоплі: ранньостиглі – Повінь, Поран, Чернігівський ранній; середньоранні – Забава, Немішаївський 100, Фантазія; середньостиглі: Слов,янка; середньопізні – Червона рута, Тетерів, Дзвін. Сорт Червона Рута характеризується стійкістю до фітофторозу листків, і відмінною особливістю є високий вміст крохмалю.
П О В І Н Ь .
Сорт Інституту картоплярства УААН.
Кущ високий, напіврозлогий, стебло має слабке антоціанові забарвлення, листок проміжного типу, яскраво зеленого кольору з помірною глянцюватістю. Вінок квітки великий, фіолетового кольору. Бульби округлі і овально округлі, рожеві, м,якуш жовтий, розвари мий, високих смакових якостей. Сорт ранньостиглий, користується попитом у населення. Сорт занесений до Державного Реєстру сортів рослин України з 2000 року, рекомендований до використання по області.

П О Л Я Н А.
Сорт Інституту картоплярства УААН.
Кущ високий, прямий, стебло із сильним антоціановим забарвленням. Листок відкритий, зеленого кольору, глянцюватий. Вінок квітки блідо-фіолетовий. Бульби рожеві, овальної і округлої форми. М,якуш кремовий, слаборозваримий, середніх смакових якостей. При несвоєчасному збиранні бульби в грунті швидко проростають. Сорт занесений до Реєстру сортів рослин України з 2002 року, рекомендований для використання по області, в області є стандартом в ранньостиглій групі.
В Е С Н Я Н К А.
Сорт Інституту картоплярства УААН.
Кущ розлогий, стебло зелене з ледь помітним антоціановим забарвленням. Листок великий, світло-зеленого кольору. Віночок квітки великий, фіолетового кольору з білими кінчиками. Бульби округлі, блідо-рожеві, вічка поверхневі і безбарвні. М,якуш сіро-білий, розварюється слабо. Сорт добре зберігається взимку, має гарний товарний вигляд, але при яровизації бульб повільно проростає. Сорт занесений до Державного Реєстру сортів рослин України з 2001 року, рекомендований для використання по області. Сорт ранньостиглий, урожайний, користується попитом у виробників.
П О Р А Н.
Сорт Поліської дослідної станції ім.. О.М.Засухіна.
Кущ розлогий, середньої висоти. Стебло без антоціанового забарвлення, листок проміжного типу, помірно зелений. Вінок квітки фіолетовий. Бульби округлі, рожеві із середньо глибокими червоними вічками. М,якуш білий, розвари мий, через 2 години після варки краї бульби темніють. Смакові якості високі. У досліді цей сорт є самим ранньостиглим. Сорт занесений до Державного Реєстру сортів рослин України з 2001 року, рекомендований до використання по області.
М Р І Я.
Сорт селекції Львівського державного аграрного університету.
Кущ високий, напівпрямий з проміжним обрисом листка, віночок квітки блідо-фіолетовий. Бульби рожеві, шероховаті, вічка міленькі. М,якуш білий, гарних смакових якостей, добре розварюється. За 2 роки випробування по урожаю перевищує стандарт на 62 ц/га, а також перевищує стандарт по трьом копкам на 91, 69 і 53 ц/га. Достигає одночасно із стандартом, але пізніше на 10 днів більшості сортів.
М Е Л О Д І Я.
Оригінатор інститут картоплярства УААН.
За роки випробування товарний урожай уступає стандарту на 66 ц/га. Кущ середньо рослий, напівпрямий з яскраво-зеленим листям відкритого типу, віночок блідо-фіолетового кольору. Бульби округлі, рожеві, середнього розміру, м,якуш кремовий, хороших смакових якостей. Сорт ранньостиглий. Сорт занесений до Держреєстру сортів рослин України з 2005 року як ранньостиглий і смачний сорт.
П О Д О Л Я Н К А.
Оригінатор інститут картоплярства УААН. У випробуванні три роки.
Кущ напівпрямий, середньо рослий, листок світло-зелений, відкритого типу, віночок квітки білий. Бульби овальні, білі, вічка поверхневі. М,якуш кремовий, хороших смакових якостей, вміст крохмалю – 15,0%. Стійкий проти ураження макроспоріозу та фітофторозу. Сорт ранньостиглий, високотоварний, урожайний.
Н А Д І Й Н А.
Оригінатор інститут картоплярства УААН..
Кущ високий, напівпрямий, листок зелений, відкритого типу, віночок квітки блідо-фіолетовий. Бульби овально-округлі, рожеві із середньо глибокими червоними вічками. М,якуш кремовий, хороших смакових якостей, вміст крохмалю – 13.7%. Стійкий до ураження хворобами. Сорт середньоранній, але вегетаційний період рівняється сортам середньостиглої групи.
Н Е М І Ш А Ї В С Ь К А 100.
Сорт селекції Інституту картоплярства. Стандарт для середньоранньої групи.
Кущ високий, напівпрямий. Стебло із слабим антоціановим забарвленням, листки проміжного типу. Віночок квітки блідо-фіолетового кольору. Бульби овальні, рожеві з міленькими вічками. М,якуш білий, ніжний, хороших смакових якостей. Занесений до Держреєстру сортів рослин України з 2004 року, рекомендований для використання по області. Сорт середньоранній, урожайний.
Н Е В С Ь К А.
Сорт Північно-Західного НДІ сільського господарства, одержаний схрещуванням сортів Веселовський х Кандидат.
Кущ середньої висоти, стебло світло-зелене без антоціану. Листки середнього розміру, світло-зеленого кольору. Віночок квітки білий. Бульби овально-округлі, і округлі, білі, гладенькі з рожевими вічками. М,якуш білий, слабко розвари мий, хороших смакових якостей. Сорт занесений в Держреєстр сортів рослин України з 1984 року, рекомендований до використання по області. Сорт широко поширений в посівах виробників.
С В І Т А Н О К К И Ї В С Ь К И Й.
Сорт селекції Інституту картоплярства УААН, одержаний від схрещування сортів Адретта х Сіянець 3774/71. Сорт цінний за високі смакові якості, високий вміст крохмалю, гарний зовнішній вигляд. Бульби округлі, рожеві, м,якуш кремовий і сильно розвари мий, вічка червоні, поверхневі. Сорт занесений до Держреєстру сортів рослин України з 1987 року, рекомендований до використання по області.

З А Б А В А.
Сорт селекції Інституту картоплярства УААН.
Кущ невисокий, розлогий, стебло із слабким антоціановим забарвленням. Листки темно-зеленого кольору, відкритого типу. Віночок квітки червоно-фіолетовий. Бульби овально-видовженіҐ, рожеві, вічка поверхневі. М,якуш білий, розвари мий, високих смакових якостей. Сорт занесений до Держреєстру з 2004 року, рекомендований для використання по області.
Ф А Н Т А З І Я.
Сорт селекції Інституту картоплярства УААН.
Кущ напівпрямий, стебло зелене, відкритий обрис листка з помірною глянцюватістю. Віночок квітки червоно-фіолетовий. Бульби округлі і округло0овальні, червоні, вічка маленькі. М,якуш білий, хороших смакових якостей. Сорт занесений в Держреєстр сортів рослин України з 2001 року, як технічно-столовий сорт, рекомендований для використання по області.
Л Е Г Е Н Д А.
Сорт Інституту землеробства і тваринництва Західного регіону. Середньостиглий.
Кущ високорослий, напівпрямий. Листки темно-зелені, проміжного типу, глянцеві. Віночок квітки блідо-рожевий. Бульби рожеві, овальні, великі, по зовнішньому вигляду не відрізняються від сорту Слов,янка. М,якуш кремовий, хороших смакових якостей, слаборозварюваний. Вміст крохмалю – 11%. Стійкий до ураження хворобами. Урожай одержали високий, але нижчий ніж у сорту Слов,янка.
Ч Е Р В О Н А Р У Т А.
Сорт селекції Інституту картоплярства УААН. В досліді є стандартом для середньопізньої групи. Середній товарний урожай складає 277 ц/га.
Кущ середньо рослий, напівпарямий. Листки темно-зеленого кольору, закритого типу, віночок квітки червоно-фіолетовий. Бульби округлі, великі, вічка середньо глибокі. М,якуш білий, високо крохмальний – 19%, смачний. Стійкий до ураження грибними хворобами.
С Л О В , Я Н К А.
Сорт селекції Інституту картоплярства.
Кущ середньо рослий, напівпрямий. Листки відкритого типу, зелені, помірно глянцеві. Віночок квітки блідо-фіолетовий. Бульби овальні, блідо-рожеві, вічка міленьку, червоні. М,якуш кремовий, слабкорозваримий, смакові якості задовільні. Сорт середньостиглий, високоврожайний, рекомендований для використання по області з 1999 року.
Р О З А Л І Н Д.
Заявник фірма Европлант (Німеччина). Сорт ранній. Бульби крупні одного розміру, видовжено-овальні, червоні, шкірка гладка, вічка малі, м,якуш жовтий, не темніє до і після кулінарної обробки, Смакові якості досить добрі, переважно твердої текстури.
Рослина висока, кущ добре облистнений, стебла прямі з антоціановим червонуватим забарвленням, листки середні, віночок квітки білий, квітки поодинокі. Урожайність висока. Зберігається добре. Стійкий до раку та картопляної нематоди, висока стійкість до вірусних хвороб, середня стійкість до фітофторозу, чорної ніжки та парші звичайної.

Агроном-експерт
Нікопольської ДСС А.Ю.Сторчеус
 
Агрофорум » Овощи и фрукты » Картофель » У НАС БАГАТИЙ ВИБІР. (Картоплю справедливо називають «другим хлібом».)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Информер
Корзина
Ваша корзина пуста
Информер